sobota 20. prosince 2014

Hodnocení anime - RWBY

Vzhledem k tomu, že se manta rozhodl na svém blogu zveřejňovat hodnocení sérií, které v poslední době viděl, rozhodl jsem se udělat to samé. Formát je osvědčený a v pravdě letitý, ale stále funkční. 

Začněme se sérií, kterou asi nemůžeme označit přímo za anime, ale má k němu hodně blízko.

RWBY 1. sezóna
V tomto díle se podíváme do světa zvaného Remnant, kde lidstvo v nedávné minulosti vytlačilo monstra Grimmu ze svého území a zažívá tak období klidu a míru. O to, aby byl tento stav udržen se starají speciálně vycvičení lovci a lovkyně, kteří bojují proti monstrům na okraji obydlených oblastí a chrání tak obyvatele. K tomu využívají substanci označovanou Dust, která dokáže lidem propůjčit magické vlastnosti.
Příběh je vyprávěn z pohledu Ruby Rose, která se chce stát lovkyní a právě nastupuje na prestižní univerzitu, kde se jí dostane bojového výcviku.

Animace - (známka 6/10)
Je to už podstaty projektu CG animace, která je tak trochu rozporuplná. V případě soubojů a bojových scén obecně je vidět, že se animátoři fakt hodně snažili a celkový dojem je skvělý. V případě interakcí mezi postavami, případně s prostředím začala animace drhnout. Z počátku navíc autoři na několika místech evidentně zkusili použít na několik scén "superdeformed" postupy, které ale do celku vůbec neseděly.
Hudba - (známka 9/10) 
Hudba fungovala v rámci série velice dobře - slouží k dokreslení situace a podporuje zážitek z bojových scén, kterých není málo. Co se openingu týče, tak ten patří rozhodne k lepším (a budu se k němu na soundtracku asi ještě hodně dlouho vracet - navíc je na něm plna verze). Jediné co by se dalo vytknout je nevyrovnaná úroveň hlasitosti - opening je prostě oproti zbytku strašně hlasitý a neustálé štelování hlasitosti tak, aby to člověku neutrhlo uši nebylo zrovna fajn.
Na soundtracku jsou navíc i hudební témata z trailerů, které velice dobře fungují i samostatně.

Příběh - (známka 8/10)
Příběh se zaobírá pobytem Ruby Rose na akademii Beacon pro lovce a lovkyně. Především je v něm líčen její vztah k ostatním studentům, situace vyplývající z neotřelého stylu výuky (první koho v rámci iniciace potkáte bude vaším parťákem po celou dobu studia). Na pozadí se navíc snaží temné síly zničit svět, který by měly právě absolventky akademie Beacon chránit.

Postavy - (známka 9/10)
Postavy velice dobře fungují - každá má svoji motivaci, svoje problémy, občas dokonce temnou minulost a v rámci děje se postupně vyvíjejí podle toho, co prožily. Nezaznamenal jsem prakticky žádné problémy, nebo problémy v motivaci.
Celkem - (známka 8/10)
Pokud vám nebude vadit styl animace, který je v rámci série použit, tak se dočkáte velice zajímavé akční podívané s fungujícími postavami a zajímavým světem.

Žádné komentáře:

Okomentovat